Bývalému predsedovi THS-DZ Jaroslavovi Švorcovi bolo udelené ocenenie za celoživotné dielo

Mesto Vysoké Tatry si v tento týždeň pripomína výročie svojho vzniku. Počas dní Mesta Vysoké Tatry udeľujú zástupcovia radnice významné ocenenia.

Z rúk primátora si tento rok Cenu primátora za čin roka prebral Jozef Štefaňák. Cenu mesta za celoživotné dielo získal bývalý predseda Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru PaedDr. Jaroslav Švorc. Do Tatranskej športovej siene slávy bol uvedený Ivan Urbanovič st.

Obdržané ocenenie si nesmierne vážim. Je pre mňa o to cennejšie, že sám nie som občanom mesta Vysoké Tatry ako i to, že medzi občanmi mesta je mnoho významných osobností, ktoré sa svojou prácou zaslúžili o jeho rozvoj. Ocitnúť sa v spoločnosti takých ľudí, ktorým bola doposiaľ Cena mesta Vysoké Tatry udelená, je pre mňa obrovská česť.  Vysoké Tatry pre mňa vždy boli, sú a i naďalej budú vecou srdca. Preto som sa vo svojej činnosti venoval tomu, čo podľa mňa k Vysokým Tatrám – či už mestu alebo horstvu – neoddeliteľne patrí: podpore a organizácii športu, propagácii turistiky, horolezectva, horskej záchrany či zachovaniu vzácneho tatranského remesla – horského nosičstva. Nikdy som neľutoval čas ani sily, ktoré som v záujme rozvoja a zachovania týchto činností venoval. Chcem aj v budúcnosti v rámci svojich možností pokračovať v tejto činnosti a byť nápomocný každému, komu záleží na ďalšom smerovaní Vysokých Tatier. – uviedol Jaroslav Švorc.