Preteky RED BULL si vyžiadali 16 zásahov

Až 16 pretekárov – účastníkov náročného behu na vežu veľkého skokanského mostíka na Štrbskom Plese konaného pod názvom RED BULL – najťažších 400 metrov v živote, potrebovalo pomoc záchranárov THS-DZ a posádky vozidla RZP.

Členovia THS-DZ vykonávajúci asistenciu na viacerých miestach trate ošetrili celkom 11 osôb. V dvoch prípadoch išlo o fyzické poranenie, keď jeden pretekár tesne pred cieľom utrpel vykĺbenie ľavého kolena a jedna pretekárka si po pošmyknutí a následnom páde spôsobila tržnú ranu na hlave. Ostatní postihnutí trpeli závažnými závratmi, kŕčmi a problémami s dýchaním spôsobenými totálnym vyčerpaním organizmu a dehydratáciou. Ďalších 5 pretekárov vyhľadalo pomoc priamo u posádky vozidla RZP.

Na základe komunikácie s postihnutými ako i sledovaním ostatných pretekárov členovia hliadok THS DZ konštatovali, že mnohí pretekári sa podujatia zúčastnili bez náležitej prípravy a tréningu, v dôsledku čoho sa u nich prejavili zdravotné problémy – u niektorých aj závažnejšieho charakteru.