V Bachledovej doline dnes musel zasahovať vrtuľník

Dnes v dopoludňajších hodinách utrpel vážne poranenia po páde pri lyžovaní v Bachledovej doline na svahoch Jezerska 14-ročný poľský chlapec. Nezvládnutá jazda spôsobila, že vletel do lesa pri zjazdovke, kde po páde ostal ležať. Chlapec bol súčasťou poľskej skupiny, no lyžoval sám, navyše bez mobilu.

Zraneného lyžiara si vzhľadom na farby jeho oblečenia, ktoré splývalo s okolitým lesom, len náhodou všimol pomaly lyžujúci otec s malým synom, ktorý upovedomil hliadku Tatranskej horskej služby.

Chlapec pri páde utrpel niekoľko vážnych zranení kolena, stehna a trpel silnými bolesťami. Záchranári zraneného zafixovali a pomocou skútra a kanadských saní transportovali na hrebeň. Tam hliadka zabezpečila miesto pre pristátie vrtuľníka Leteckej záchrannej zdravotnej služby ATE, ktorá zraneného transportovala na ďalšie ošetrenie do popradskej nemocnice.

Zásahy vrtuľníka sú na svahoch čoraz častejšie. V predchádzajúcich dňoch záchranári THS odovdzávali posádke vrtuľníka 12-ročného anglicky hovoriaceho pacienta so zlomeninou predkolenia. Deň nato bol vrtuľníkom na ďalšie ošetrenie transportovaný 51-ročný Poliak s rovnakou diagnózou.