Bolestivý úraz 14-ročnej lyžiarky na Strednici. Zasahovať musel i vrtuľník

Bolestivé zranenie kolena utrpela v sobotu okolo poludnia 14 ročná slovenská lyžiarka v lyžiarskom stredisku Ždiar – Strednica.  Po kolízii na zjazdovke zostala ležať s bolestivým zranením kolena. Privolaný službukonajúci člen THS-DZ po predbežnom vyšetrení priamo na svahu zafixoval poranenú končatinu odsávacou dlhou. Následne vyhodnotil zranenie ako vážne a vzhľadom na mimoriadnu bolestivosť, miesto úrazu i podozrenie z ďalšieho možného zranenia  požiadal prostredníctvom linky tiesňového volania o zásah vrtuľník VZZS.

Lekár po vysadení priamo na svahu poskytol zranenej po ďalšom vyšetrení medikamentóznu liečbu na utíšenie bolesti. Zranená lyžiarka bola následne pomocou kanadských saní a snežného skútra presunutá na vhodné miesto, kde bola preložená na palubu vrtuľníka a dopravená do nemocnice v Poprade. Tam po ďalších vyšetreniach bola hospitalizovaná z dôvodu nutného operačného zákroku.

THS-DZ touto cestou ďakuje pracovníkom lyžiarskeho strediska Ždiar – Strednica, inštruktorom lyžiarskej školy i náhodnému lyžiarovi, ktorí sa do príchodu THS-DZ postarali o zranenú, zateplili ju vlastným oblečením a boli nápomocní počas celého priebehu ošetrovania a transportu zranenej.