Pre vážne rezné rany museli zasahovať posádky RZP i vrtuľník

V posledných dňoch ošetrovali záchranári Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru niekoľko hlbokých rezných rán, ktoré mali spoločného menovateľa: všetky boli spôsobené pádom s následným prerezaním nohavíc a lýtka hranou lyže.

Séria poranení začala na lyžiarskom výcviku v Ski Centre Strachan, kde si 13-ročný chlapec porezal lýtko ľavej nohy. Privolaný člen THS-DZ zastavil krvácanie a transportoval zraneného ku údolnej stanici, kde pacienta prebrala posádka RZP. Úraz nohy skončil ôsmymi stehmi.

Na druhý deň sa opakovala identická situácia kde ďalší zo záchranárov ošetril opäť ďalšieho chlapca rovnakého veku dokonca z tej istej školy. Jeho lýtko opäť skončilo s ôsmymi stehmi.

Kuriózne bolo, keď sa v ďalšej službe stretli obaja záchranári ošetrujúci rezné rany z posledných dní. Tentokrát boli privolaní a spoločne ošetrovali tretiu, ešte vážnejšiu reznú ranu v inom lyžiarskom stredisku, kde si mladý lyžiar pri vystupovaní zo sedačkovej lanovky opäť poranil lýtko a opäť išlo o mladíka rovnakého veku. Tentokrát ale zasahoval i vrtuľník.

Posádka LZZS ATE napriek náročným poveternostným podmienkam vo veľmi slabej viditeľnosti dokázala pristáť na hrebeni v blízkosti vrcholovej stanice lanovky, kde mladého pacienta prebrala a transportovala na ďalšie ošetrenie.