V Bachledovej doline počas víkendu zasahoval vrtuľník

Trieštivú zlomeninu predkolenia utrpela na svahu Furmanec v Bachledovej doline slovenská lyžiarka počas uplynulého víkendu. Bolestivý úraz, ktorý sa stal ešte v ranných sobotňajších hodinách, si vyžiadal aj zásah vrtuľníka. Po prvotnom ošetrení bola kanadskými saňami a skútrom transportovaná na hrebeň, kde ju prevzala posádka Vrtuľníkovej zdravotnej záchrannej služby ATE, ktorá zranenú odviezla do popradskej nemocnice, kde sa podrobila operácii.

V rozpätí 45 minút obedňajšieho času v sobotu 25.01.2020 záchranári THS-DZ ošetrili v lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese dve lyžiarky s poranením kolena. Prvá sa zranila po kolízií s iným lyžiarom a druhá pri páde po vjazde do hlbokého snehu na okraji zjazdovky. Hliadka THS-DZ ich po primárnom ošetrení v teréne transportovala motorovou technikou a následne privolala vozidlo RZP.  Pri pohľade do evidencie zásahov THS-DZ je práve obedňajší čas s najvyššou frekvenciou úrazov, kedy sa vo zvýšenej miere prejavuje u lyžiarov únava a znížená koncentrácia pri pohybe na lyžiarskych svahoch.

V nedeľu 26.01.2020 v lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese posadili rodičia malé dievčatko vo veku dvoch rokov  samé na detské boby. Pri spúšťaní sa v detskom parku, narazilo hlavičkou do plota na okraji svahu. Dieťaťu na čele navrel  hematóm takmer vo veľkosti slepačieho vajca. Po vyšetrení o ošetrení dieťaťa hliadka odporučila rodičom vyhľadať odborné lekárske vyšetrenie.