Predseda THS-DZ Jaroslav Švorc sa opäť chopil pera

Predseda Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru PaedDr. Jaroslav Švorc sa opäť chopil pera a vzniklo z toho druhé, doplnené vydanie knižky Smrť si nevyberá, ktorá vyšla vo Vydavateľstve I & B Tatry. Kniha nie je len reflexiou čiernych momentov ľudských osudov v našich horách, ale aj poučením.

Po pietnej spomienke na symbolickom cintoríne knihu do života uvádzal Oto Berze, jeden z trinástich lavínou zasypaných detí lyžiarskeho kurzu , ktorý 20.1.1974 pri Popradskom plese ako jediný unikol smrti.

Vyzerá to tak, že autor nepovedal posledné slovo. Jaro pre médiá uviedol:  „Mám taký plán v hlave, ale už nie z tohto súdka, ale možno niečo opačné. Nechcem povedať, že by to mali byť nejaké moje spomienky, keďže mám 65 rokov. Mám veľa zážitkov. Drieme vo mne taká myšlienka, napísať celý prierez môjho života v horách, od nosenia, cez horskú službu, sprevádzanie.“.

Knižku nájdu záujemcovia priamo u vydavateľa Ivana Bohuša a v kníhkupectvách v Poprade, Kežmarku a Vysokých Tatrách. Neskôr by sa mala kniha objaviť aj v bežnej distribúcii, takže by mala byť dostupná na celom Slovensku.