Veľká noc očami záchranárov

Sviatky jari trávi každý milovník prírody inak. Niektorí už sadajú na bicykel, iní si ešte vychutnávajú jarné lyžovanie. Osemkrát zasahovali členovia Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru počas tohtoročných  veľkonočných sviatkov v lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese.

Po pokojnom piatku sa v sobotu zranilo 5 lyžiarov, pričom jeden z nich – 20-ročný slovenský snowbordista – potreboval vzhľadom na bolestivú zlomeninu predlaktia okrem prvotného ošetrenia hliadkou THS-DZ aj ďalšie ošetrenie v nemocnici, kam bol dopravený  posádkou RZP.

Kuriozitou bol 16-ročný mladík, ktorý v priebehu troch týždňov musel dvakrát vyhľadať pomoc dobrovoľných záchranárov – najskôr pre rezné poranenie, ktoré utrpel pred tromi týždňami a v sobotu si pádom na lyžiach privodil krvavé zranenie na perách.

V nedeľu si 10-ročný chlapec nárazom poranil krčnú chrbticu, podobne ako 55-ročná slovenská lyžiarka  deň predtým. Pomoc potrebovala aj 62-ročná lyžiarka, ktorá si pri páde vykĺbila rameno. Nápor úrazov napokon nezvládla ani záchranárska technika, keď pri jednom zo zásahov došlo k poruche pásovej štvorkolky, ktorá musela byť následne dopravená na “ošetrenie” do servisu.

Veľkonočný pondelok na Štrbskom Plese

Veľkonočný pondelok sa niesol v znamení vianočného sneženia a menšej návštevnosti, čo sa odzrkadlilo aj na úrazovosti, kedy na svahu nebolo potrebné zasahovať ani raz.